Auto ostmine – kuidas?

Tellimine

Esmalt on vaja teada millist mudelit otsid, mis aastakäik, läbisõidu vahemik ja mis on kogu sõiduki hankimise eelarve?

Peale seda pakume välja lähipäevil oksjonile tulevad sarnaste parameetritega sõidukid.

Kui oled otsustanud mõnele autole pakkumist teha tuleks seda teha vähemalt 2 päeva ennem oksjoni algust.

Pakkumise tegemiseks on vaja maksta oksjoni deposiit u.1200€ (lisandub 20% käibemaks) meie esitatud arve alusel mille arvame peale sõiduki ostmist lõpphinnast maha. Ilma deposiidita ei saa keegi oksjonitel pakkumisi teha.

Juhul kui esimene pakkumine ei õnnestunud saad teha pakkumisi järgmistele autodele sama deposiidiga. Juhul kui soovid osta mitu sõidukit tuleb iga ostetava sõiduki kohta jätta 1200€ deposiit summa. Kui siiski ka pikad otsingud ei vii sihile, siis tagastame deposiidi 7 tööpäeva jooksul.

Kui pakkumine on osutnud edukaks esitame arve kogu ülejäänud sõiduki maksumusele ja meretranspordile Jaapanist. Arve tasumiseks on aega 2 päeva, sest oksjonid nõuvad kohest auto väljaostu. Kui makse on laekunud ka Jaapanisse (tavaliselt 3-4 päeva) alustab meie Jaapani poolne kontakt auto transpordi organiseerimisega ja vormistab auto Jaapanist eksportimiseks dokumendid (Export Certificate) mis võtab aega u.2 nädalat. Kui sõiduki dokumendid on valmis ootab auto sadamas laevatamist kuni laeva saabumiseni (2-4 nädalat, sõltuvalt aastaajast). Kui sõiduk on laevas saadetakse sõiduki dokumendid kulleriga Eestisse ja nüüd tuleb lihtsalt oodata sõiduki saabumist Eestisse. Laevasõit Jaapanist Eestisse võtab aeg umbkaudu 1,5-2 kuud.

Kui sõiduk on saabunud Eestisse vormistame tollideklaratsioonid ja peale maksude tasumist ja kauba vabastamist saab autole sadamasse juba järgi minna.

Ja siis toimubki esmakohtumine oma unistuste autoga !

Vaata ka arvestuslikku hinna kalkulaatorit !