Auto ostmine – kuidas?

Tellimine

Esmalt on vaja teada millist mudelit otsid, milline aastakäik, läbisõidu vahemik ja mis on kogu sõiduki hankimise eelarve? Kindlasti tuleks arvesse võtta ka kõiki sündivaid kulusid mis tekivad Eestis registreerimisel. Üksitüübikinnituse sertifikaat 500-600€ ja riigilõiv 200€. Esitulede vahetus, navigatsiooni ja audio süsteemide vahetus kuna Jaapani FM sagedus on oluliselt lühem kui Euroopa FM sagedusala. Samuti ei tööta navigatsiooniseadmed samade tarkvaradega mis meil Euroopas.

Peale esialgse info kogumist, pakume välja lähipäevil oksjonile tulevad sarnaste parameetritega sõidukid.

Kui oled otsustanud mõnele autole pakkumist teha tuleks seda teha vähemalt 1 päev ennem oksjoni algust!

Pakkumise esitamiseks on vaja maksta oksjoni osalemise deposiit u.1200€ (lisandub 20% käibemaks) meie esitatud arve alusel, mille arvestame peale sõiduki ostmist lõpphinnast maha. Ilma deposiidita ei saa keegi oksjonitel pakkumisi teha. Deposiit on tagastatav juhul kui peale pikki otsinguid ei õnnestu sobilikku sõidukit leida, kuid siis peab arvestama 150€ lisakuluga mis jääb Jaapani maaklerile pakkumiste esitamise ja info jagamise eest. Deposiidi tagastamine võtab aega keskmiselt 7 päeva.

Juhul kui esimene pakkumine ei õnnestunud saad teha pakkumisi järgmistele autodele sama deposiidiga. Juhul kui soovid osta mitu sõidukit tuleb iga ostetava sõiduki kohta jätta 1200€ deposiidi summa.

Kui pakkumine on osutunud edukaks esitame arve kogu ülejäänud sõiduki maksumusele ja meretranspordile Jaapanist. Arve tasumiseks on aega 3 päeva, sest oksjonid nõuavad kohest auto väljaostu. Kui makse on laekunud ka Jaapanisse (tavaliselt 3-4 päeva) alustab meie Jaapani poolne kontakt auto transpordi organiseerimisega ja vormistab auto Jaapanist eksportimiseks dokumendid (Export Certificate) mis võtab aega u.2 nädalat. Kui sõiduki dokumendid on valmis ootab auto sadamas laevatamist kuni laeva saabumiseni. Kui sõiduk on laevas saadetakse sõiduki dokumendid kulleriga Eestisse ja nüüd tuleb lihtsalt oodata sõiduki saabumist Eestisse. Laevasõit Jaapanist Eestisse võtab aeg umbkaudu 2,5 kuud.

Kui sõiduk on saabunud Eestisse vormistame tollideklaratsioonid ja peale maksude tasumist ja kauba vabastamist saab autole sadamasse juba järgi minna.

NB! Alates 01.02.2019 jõustus EU ja Jaapani vahel sõlmitud vabakaubanduslepe mille tõttu kaovad Jaapani algupära omavate kaupade tollimaksud astmeliselt 8 aastase perioodi jooksul. Kasutatud sõidukite puhul toimub astmeline tollimaksu vähenemine 1,2% sammuga aastas. Seega tänane tollimaks on 8,8% ja see väheneb iga aastaga 1,2% kuni jõuab 0%-ni. See ei laiene Euroopa päritolu sõidukitele (BMW, Mercedes, Audi jne)-